29. 4. 2022

Skvěle, holky! Přihrávka

Máme tady další díl seriálu Skvěle, holky! V něm si představíme princip přihrávky, který si ukážeme na gólové akci reprezentantek do 17 let v přípravném duelu s Rakouskem. Situaci komentuje trenér týmu Jaroslav Hynek.


Seriál Skvěle, holky! doplňuje seriál Skvěle, kluci! Bude se s ním nepravidelně střídat. Oba seriály představují základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných fotbalových trendů chtěly prezentovat mužské i ženské mládežnické reprezentace.

Týden, co týden trenéři kategorií U15-U20 (u žen WU15, WU17 a WU19) vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip PŘIHRÁVKA

Podíváme na přípravný zápas české reprezentace WU17 proti stejně starým hráčkám Rakouska. Utkání se hrálo loni v září v Rakousku a Češky v něm silnému soupeři podlehly vysoko 2:7. My si blíže rozebereme herní situaci před druhou českou brankou, kdy svěřenkyně trenéra Jaroslava Hynka srovnávaly na 2:2.

„V přípravném utkání proti velmi silnému Rakousku se našim hráčkám podařilo skvěle ukázat herní princip přihrávky. Od zisku míče dojde k osmi přihrávkám po sobě až ke vstřelení branky. Dalo by se říct: důraz, klid a přesnost,“ popisuje trenér Jaroslav Hynek.

Skvěle, holky!