18. 11. 2019

Skvěle! Jednadvacítka otočila skóre a vyhrála 2:1 v Chorvatsku!

Česká jednadvacítka zvládla skvěle druhý listopadový kvalifikační zápas na půdě Chorvatska, kde sice prohrávala po půl hodině hry, ale díky gólům Ladislava Krejčího a Pavla Buchy skóre otočila, vyhrála 2:1 a získala důležité body v boji o postup.

Domácí tým měl během úvodních deseti minut k dispozici dva rohového kopy, ale ani z jednoho z nich nic nevytěžil. Ve dvanácté minutě se dostal do zakončení Ondřej Šašinka, jeho pokus ale vyrazil domácí brankář Šemper na první český roh v zápase. V dobré příležitosti se objevil v sedmnácté minutě Denis Granečný, ale ve velmi nadějné šanci jej vychytal brankář Šemper.

O dvě minuty se zaskvěl na druhé straně brankář Jedlička, který ve velké šanci vychytal Brekala. Domácí se nakonec dostali do vedení ve třicáté minutě, kdy se prosadil záložník Luka Ivanušec. O tři minuty později mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Brekalo, ale Jedlička tentokrát míč vyrazil.

Českému týmu se ale podařilo vyrovnat ve 39. minutě, kdy Janošek zahrával rohový kop, který proměnil ve vyrovnání Ladislav Krejčí.

Po hodině hry se čeští fotbalisté dostali během krátké chvilky do několika zakončení, ale Havelku vychytal Šemper a Šašinka následně minul branku.

Českému týmu se podařilo v 72. minutě vstřelit druhou branku v zápase, když se prosadil záložník Pavel Bucha a poslal svěřence trenéra Krejčího do vedení.

Po druhém českém gólu přišel na hřiště Lovro Majer, který byl hodně aktivní a Martin Jedlička musel zashovat hned několikrát proti jeho střelám.

Český brankář společně se svými spoluhráči ale ustál i závěr zápasu a český tým dokázal získat plný počet bodů na hřišti Chorvatska a zaznamenal velmi důležitou výhru v boji o postup na EURO 2021. Češi jsou díky třetí výhře z pěti zápasů na prvním místě neúplné tabulky o bod před Řeky, kteří mají zápas k dobru.

Kvalifikace ME 2021

Chorvatsko – ČR 1:2 (1:1)

Branky: 30. Ivanušec – 39. Krejčí, 72. Bucha. ŽK: Gvardiol, Ivanušec, Šutalo, Žaper – Sadílek, Krejčí. ČK: 90+5. Bradarić. Rozhodčí: Eskås – Ytterland, Jensen (vš. Norsko).

Chorvatsko: Šemper – Šutalo, Kalaica, Gvardiol, Bradarić – Ivanušec, Lepinjica (83. Bistrović), Moro (76. Majer) – Cuze (64. Žaper), Musa (83. Posavec), Brekalo.

ČR: Jedlička – Holík, Chaluš, Krejčí, Sadílek – Havelka, Janošek – Bucha (90. Vaníček), Šašinka, Granečný (78. Žitný) – Hložek (85. Souček).