24. 6. 2022

Skvěle, kluci! 1 na 1

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na hru „1 na 1“ a ukážeme si ji na akci české reprezentace do 20 let v zápase Elitní ligy proti Polsku (2:0), které se hrálo ve Frýdku-Místku.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip 1 NA 1

Tým trenéra Jiřího Žiláka odehrál v rámci Elitní ligy celou řadu zajímavých zápasů. Jednoho z nejlepších výsledků pak dosáhl ve vůbec posledním zápase soutěže, když doma ve Frýdku-Místku přehrál tým Polska, nad kterým uspěl 2:0. Střelecky se prosadili Icha a Firbacher. V našem seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na povedenou akci, která skončila nebezpečným zakončením českého týmu.

„Naši hráči se při autovém vhazování soupeře rychle zorganizovali. Přestože hned po vhazování míč nezískali, tak náš levý obránce Martin Suchomel díky svému postavení balon nakonec získal. Hned si ho navedl k brance, povedenou „zidanovkou“ obešel polského záložníka a okamžitě po kličce zakončil těsně vedle. Ocenil bych také dobíhání našich útočníků hned po střele,“ komentuje situaci trenér Jiří Žilák.

Skvěle, kluci!