10. 9. 2021

Skvěle, kluci! 1 vs. 1

Po reprezentační pauze opět pokračuje seriál Skvěle, kluci! Tentokrát si ukážeme gólovou akci z Turnaje Václava Ježka z minulého týdne a podíváme se na parádní individuální schopnosti hráčů U18. Situaci komentuje trenér týmu Petr Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip 1 vs. 1

Český národní tým do 18 let se v minulém týdnu představil v Jihočeském kraji na mezinárodním Turnaji Václava Ježka. V prvním utkání v Písku se utkal s Rakouskem, v zápase dominoval a zvítězil 2:1.

 

My se podíváme na gólovou akci z 25. minuty, po které se dostal tým trenéra Petra Havlíčka do vedení. Herní situace začíná autovým vhazováním na stopera českého týmu Matěje Slouka a jeho přihrávkou směrem k brance na Samuela Grygara.

„Samuel Grygar ví, že za sebou má volný prostor a využívá jej driblingem do pokutového území, centrem pak hledá Lukáše Ambrose, který obejitím jeden na jednoho vytváří střeleckou situaci pro Daniela Šmigu,“ komentuje akci trenér Petr Havlíček.

Střela Daniela Šmigy trefuje hlavu Samuela Grygara, který se mezitím přesunul před branku. Český tým se dostává do vedení, Grygar přidá po pauze ještě druhý gól a výběr trenéra Havlíčka v úvodním duelu turnaje vítězí.

Skvěle, kluci!