19. 11. 2021

Skvěle, kluci! 1 vs. 1

V seriálu Skvěle, kluci! si ukážeme krásnou individuální akci reprezentanta do 15 let. Na výběrovém kempu v Modré se individuálně prosadil František Bakrlík. Situaci komentuje trenér týmu Karel Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip 1 vs. 1

V tomto díle seriálu Skvěle, kluci! si ukážeme herní princip jeden na jednoho. Podíváme se na individuální akci záložníka Františka Bakrlíka z FK Teplice, který se v utkání s Drážďany prosadil hattrickem.

 

Národní tým do 15 let, který je nejmladší reprezentační kategorií, se tvoří odlišně než vyšší kategorie. Trenér Karel Havlíček během podzimních měsíců uspořádá pět výběrových kempů rozdělených dle regionů, na nich vidí asi 140 hráčů této věkové kategorie, z nichž pak pouze ti nejlepší proniknout do finálního výběru U15.

Podíváme se na akci z druhého výběrového kempu, kterého se v Modré zúčastnili hráči Ústeckého, Středočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje. Český tým nastoupil k přípravnému utkání proti celku Drážďan a v 52. minutě zvyšoval na 2:0 Bakrlík. Ten pak přidal ještě další dvě branky a český výběr U15 zvítězil 4:0.

„Zakončující hráč využil herní zásady jeden na jednoho. Všimněme si ovšem také krásného doplňování ostatních hráčů, kteří jsou všichni v pohybu a chtějí dát branku taky. Dva mohou přímo zakončit, další dva čekají na odražený balon,“ oceňuje trenér Karel Havlíček nejen práci střelce gólu, ale i dalších.

Skvěle, kluci!