22. 7. 2022

Skvěle, kluci! Aktivita v obraně

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na herní princip aktivity v defenzivní činnosti a ukážeme si ho na akci české reprezentace do 19 let v kvalifikaci o mistrovství Evropy.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace.

Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip AKTIVITA V OBRANĚ

Podíváme se na utkání české reprezentace do 19 let v rámci elitní fáze kvalifikace o mistrovství Evropy hráčů. Český tým nastoupil ve Francii proti Bosně a v průběhu zápasu předvedl mimo jiné i jeden velmi zajímavý zisk balonu, po kterém následoval rychlý protiútok s následným nebezpečným centrem do pokutového území.

„Po dlouhém míči soupeře jsme balon získali levým obráncem Danielem Kutíkem. Přes střed hřiště jsme se dostali do rychlého protiútoku a k následnému centru. Během této situace byla zajímavá především práce levého obránce a zapojení se hráčů do útočné činnosti. Akce byla v kvalitním a rychlém provedení,“ komentoval situaci trenér týmu David Holoubek.

Skvěle, kluci!