4. 3. 2022

Skvěle, kluci! Aktivita

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na princip aktivity a ukážeme si ho na akci české reprezentace do 18 let v přípravném utkání proti Dánsku (3:3). Herní situaci komentuje trenér týmu Radek Bejbl.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip AKTIVITA

Podíváme se na přípravné utkání české reprezentace do 18 let proti Dánsku, které odehrála v říjnu v rámci turnaje v Chorvatsku. Svěřenci trenéra Radka Bejbla v zápase remizovali 3:3 a my si rozebereme jednu z českých branek.

 

„Na této akci si ukážeme princip aktivity, napadání a zisku míče na útočné polovině. Následnou dobrou organizací hry získáváme i odražený míč. Vyzdvihl bych kvalitní činnost Lukáše Ambrose v situaci jeden na jednoho,“ komentuje situaci trenér Bejbl a upozorňuje na ofenzivního záložníka německého Wolfsburgu.

Po herní situaci z 65. minuty snižuje český celek na 2:3. „Vypíchl bych i dobré rozložení nabíhajících hráčů do koncovky. Je jich tam dostatečný počet a mají dobrý výběr místa. Finální třešničkou je zavření na druhé tyči v podání Davida Tomešky a branka v dánské síti,“ pochvaluje si vicemistr Evropy z roku 1996.

Skvěle, kluci!