29. 10. 2021

Skvěle, kluci! Chytrost

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na princip „chytrost“ a ukážeme si ho na akci české reprezentace do 20 let v nedávném utkání proti Rumunsku. Herní situaci komentuje trenér týmu Jiří Žilák.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip CHYTROST

Princip chytrost si ukážeme na akci národního týmu do 20 let. Ten se v říjnu v rámci Elitní ligy U20 utkal ve Voluntari s Rumunskem (prohra 1:2). My se podíváme na akci ze 49. minuty zápasu, která předcházela pokutovému kopu a srovnání na 1:1.

 

„U tohoto rychlého protiútoku bych pochválil aktivitu hráčů, kteří se ze situace 2 na 4 dostávají až do situace 4 na 4 před pokutovým územím soupeře. Chytrost vidím především v počínání Matěje Ryneše, který nejprve počkal na doplnění svých spoluhráčů, výborně se uvolnil v souboji jeden na jednoho a průnikovou přihrávkou našel Davida Tkáče. Krásná česká ulička,“ komentuje situace trenér Jiří Žilák.

Davida Tkáče zastaví rumunský brankář faulem v pokutovém území a z nařízené penalty srovnává na 1:1 Ladislav Krobot.

Skvěle, kluci!