28. 1. 2022

Skvěle, kluci! Chytrost

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na princip chytrost a ukážeme si ho na akci české reprezentace do 20 let v domácím listopadovém utkání proti Norsku (1:1). Herní situaci komentuje trenér týmu Jiří Žilák.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip CHYTROST

Podíváme se na utkání české reprezentace do 20 let proti Norsku, které odehrála v rámci Elitní ligy U20 v listopadu ve Znojmě.

Svěřenci trenéra Jiřího Žiláka v zápase remizovali 1:1 a my si ukážeme akci ze 12. minuty duelu za stavu 0:0, při níž nastřelil český tým břevno. Představíme si herní princip chytrost.

 

„Matěj Ryneš se dobře uvolní po autovém vhazování a přihrává na Jakuba Křišťana, který přihrávkou z první překoná obranu soupeře a uvolní spoluhráče Davida Tkáče do šance. Právě volba přihrávky prvním dotykem je velice chytrá, protože proti Křišťanovi vybíhají dva bránící hráči, kteří očekávali, že náš hráč bude míč zpracovávat. Volba řešení je překvapila a zastihla totálně nepřipravené,“ komentuje situaci trenér týmu Jiří Žilák.

Skvěle, kluci!