17. 9. 2021

Skvěle, kluci! Čtení hry

V seriálu Skvěle, kluci! vám tentokrát představíme šikovnost hráčů z výběrových kempů reprezentace U15. Podíváme se krásnou individuální akci Jana Zíky, hráče Českých Budějovic. Situaci komentuje trenér Karel Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ČTENÍ HRY

Nejmladší reprezentační kategorie U15 se skládá na pěti výběrových kempech, které jsou rozděleny podle krajů. Před rokem v září se v Dříteči v Pardubickém kraji uskutečnil výběrový kemp pro hráče Jihočeského, Středočeského a Pardubického kraje.

 

V rámci toho kempu se hráči utkali i v modelovém utkání červených proti bílým. My se podíváme na situaci, v níž se blýskl Jan Zíka z Českých Budějovic.

„V této situaci se objevují hned dva obecné principy našich herních zásad, nejprve čtení hry, kdy hráč v bílém krásně předvídá, kam se míč odrazí, a potom odvaha ve hře jeden na jednoho, dokonce jeden na tři. Vše je korunováno skvělým zakončením, krásnou koncovkou. Je to fotbalová paráda,“ popisuje trenér národního týmu do 15 let Karel Havlíček.

Skvěle, kluci!