3. 12. 2021

Skvěle, kluci! Čtení hry

Seriál Skvěle, kluci! pokračuje ukázkou herního principu čtení hry, který si představíme na situaci z přípravného zápasu reprezentace do 16 let proti Německu. Tým trenéra Petra Havlíčka v něm zvítězil 3:2.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ČTENÍ HRY

Ukážeme si hned dva herní principy, jednak čtení hry, ale ve stejné herní situaci můžeme spatřit i zásadu varianty v útočné fázi. Akce je z přípravného utkání reprezentace do 16 let proti Německu, které se odehrálo v listopadu v Chomutově. Tým trenéra Petra Havlíčka v něm svého protivníka porazil 3:2.

 

Situace je z 26. minuty utkání, když už český celek vedl 1:0 a touto akcí se dostane do dvoubrankového vedení. Jednu z důležitých rolí v této herní situaci hraje český brankář Stefan Jovanoski.

„Můžeme vidět dobré vyhodnocení hry našeho brankáře, německý tým je vytažený na našich hráčích a on dobře vidí situaci tři na tři na ofsajd lajně, což je pro nás výhodné. Dlouhou přihrávkou vyřadí ze hry celý blok soupeře a my díky tomu vstřelíme druhý gól zápasu,“ pochvaluje si kouč Havlíček.

Upozorníme ale i na chování hráčů v druhé části akce po výkopu českého gólmana. „Vyzdvihl bych určitě také okamžité zapojení ostatních hráčů do finální fáze, výběr místa i přesné zakončení,“ dodává Havlíček.

Skvěle, kluci!