18. 2. 2022

Skvěle, kluci! Čtení hry

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na princip čtení hry. Ukážeme si ho na akci národního týmu do 19 let z utkání s Kazachstánem v rámci základní fáze kvalifikace o ME 2022. Situaci komentuje trenér týmu David Holoubek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ČTENÍ HRY

Česká reprezentace do 19 let přešla v říjnu úspěšně přes základní fázi kvalifikace o Mistrovství Evropy U19 2022, které bude hostit Slovensko. Nejprve porazila Kazachstán 3:0, Severní Irsko 2:0 a v závěrečném duelu remizovala s Dánskem 1:1. Svěřenci trenéra Davida Holoubka se tak radovali z postupu do další fáze kvalifikace.

 

My se povíváme na úvodní duel kvalifikace s Kazachstánem, který hostila Opava. Na rychlém protiútoku po zmařené ofenzivě Kazachů si ukážeme rychlý přechod hřiště a výborné čtení hry útočníka Filipa Vechety, který využil chyby soupeře a šest minut po pauze uklidnil český tým svým druhým gólem na 2:0.

„Rychlý protiútok zahajuje Jáchym Šíp. Výborným driblingem přes střed hřiště nachází Jakuba Drozda, který skvěle přetočí těžiště hry na Denise Višinského. Situace je 4 na 6. Denis Višinský hledá centrem do pokutového území útočníka a Filip Vecheta výborným čtením hry, a samozřejmě chybou soupeře, dává branku,“ popisuje trenér týmu David Holoubek.

Skvěle, kluci!