18. 3. 2022

Skvěle, kluci! Čtení hry

V seriálu Skvěle, kluci! si tentokrát ukážeme princip čtení hry. Podíváme se na herní situaci národního týmu do 17 let v přípravném duelu proti Norsku, které čeští mladíci vyhráli 1:0. Akci komentuje trenér týmu Jiří Skála.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ČTENÍ HRY

Česká reprezentace do 17 let se v listopadu zúčastnila přípravného turnaje ve španělském Albiru. Na něm se utkala s Norskem, Polskem a Nizozemím. My se podíváme herní situaci z prvního duelu s Norskem, které svěřenci trenéra Jiřího Skály vyhráli 1:0 po brance útočníka Vojtěcha Weraniho ze 14. minuty.

 

„Jedním z obecných principů je čtení hry, kdy je snahou předvídat vývoj herní situace a být o myšlenku před soupeřem, jak uvidíme z přípravného utkání reprezentace U17 proti Norsku,“ říká trenér reprezentační sedmnáctky Jiří Skála.

„Jde o moment, kdy střední obránce předskočením odebral míč soupeři a přihrál do prostoru krajního obránce, který obešel hráče v souboji jeden na jednoho a odcentroval míč do pokutového území. Naši hráči využili jak výběr místa, tak čtení hry při odraženém míči a vstřelili důležitou vítěznou branku utkání,“ dodává.

Skvěle, kluci!