17. 3. 2023

Skvěle, kluci! Čtení hry

Velký přehled a výborné čtení hry předvedl v zápase reprezentace U15 brankář David Suda. Jeho odvážnou kličku rakouskému útočníkovi ocenil v rámci seriálu Skvěle, kluci! i trenér brankařů Petr Kouba. 

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U21 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ČTENÍ HRY

Reprezentace U15 odehrála na podzim dvě přípravná utkání proti Rakousku. V tom prvním hraném v jihomoravském Lanžhotě uhráli čeští mladíci remízu 2:2.

Velkou odvahu a přehled ve hře ukázal brankář David Suda, který v úvodu zápasu povedenou kličkou uvnitř vlastního velkého vápna obelstil dorážejícího rakouského útočníka.

„Náš gólman si zkontroloval celou situaci před sebou. Naznačil soupeři přihrávku na svého stopera, kličkou do bezpečného prostoru se ho zbavil a následně přihrál míč úplně volnému spoluhráči zpět. To vyžaduje dobře zvládnutou kopací techniku oběma nohama a také klid a zdravé sebevědomí pro toto, na první pohled, riskantní řešení,“ komentuje situaci trenér brankařů týmu U15 Petr Kouba.

Skvěle, kluci!