26. 2. 2021

Skvěle, kluci! Dominance

Seriál Skvěle, kluci! pokračuje dál. Nyní si ukážeme princip dominance. A to na hře české reprezentace do 18 let v utkání proti Lotyšku, které český celek vyhrál 2:1. Herní situaci komentuje trenér týmu Jan Suchopárek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip DOMINANCE

Herní princip dominance si ukážeme na utkání české reprezentace do 18 let s Lotyšskem na dosud posledním ročníku Memoriálu Václava Ježka. Zápas v Ústí nad Labem vyhrál český národní tým 2:1 a tím si zajistil účast ve finále turnaje.

 

Detailněji se podíváme na pasáž z úvodu utkání. „V této části zápasu si ukážeme prostory, v nichž dominujeme, i díky dobrému pohybu a nabídce hráčů. V různých prostorech dochází často k přečíslení soupeře, a tím pádem k mnoha možnostem k překonání lotyšského bloku,“ říká trenér Jan Suchopárek.

V konkrétní situaci se čeští hráči dostanou před branku soupeře a také k zakončení. „Hráči v závěru akce prokázali dobrou nabídku v ofenzivní fázi a také kvalitní techniku. Ukazuje se, že naši hráči jsou konkurenceschopní,“ uzavírá Suchopárek.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!