27. 4. 2021

Skvěle, kluci! Hráč týdne: Adam Hložek

Zvolit Hráče týdne mládežnických reprezentací bylo tentokrát jednoduché. Adam Hložek vstřelil Opavě tři branky a na další ještě přihrál. Sparťanský útočník se stal dokonce nejmladším autorem hattricku v historii české ligy.

Nový seriál Hráč týdne doplňuje oblíbený páteční formát Skvěle, kluci!, který prostřednictvím krátkých videí představuje povedené akce a herní zásady mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů.

V seriálu Skvěle, kluci! Hráč týdne se zaměřujeme na aktuální výkony mládežnických reprezentantů, tedy U15 až U20. Vybíráme z těch, kteří za svůj klub nastoupí v profesionální soutěži, mohou být i nižší, v Česku či zahraničí.

Hráč týdne: Adam Hložek

Adam Hložek už sice patří do reprezentačního A-týmu, za nějž už odehrál 2 zápasy, věkem by však mohl stále nastupovat v mládežnických kategoriích U19 a U20. V neděli, kdy Opavě nasázel hattrick (4:2), mu bylo 18 let a 274 dní.

„Dostal jsem to dvakrát vlastně do prázdné branky, jednou od Dočkyho podruhé od Wiesyho. Ten třetí gól jsem pak jen uklízel na zadní tyč. Jsem spokojený, užívám si to,“ řekl po zápase šťastný autor hattricku.

Hložek se svým střeleckým výkonem v proti Slezanům dostal na bilanci 8 gólů v sezoně, asistencí má 7. „Po zranění se Adam trochu trápil střelecky, je tedy dobře, že to prolomil, a dokonce tímto způsobem. V zápase si na své poměry vytvořil obvyklý počet šancí, tentokrát byl ale velmi efektivní. Stal se nejmladším střelcem v historii soutěže, a to je velký úspěch,“ říká Petr Havlíček, trenér reprezentace do 17 let.

Trenér Havlíček vedl Hložka v kategorii U16 ve Spartě a jako reprezentační asistent v národním týmu do 17 let. „Odmala bylo jasné, že je to obrovský talent s výbornými předpoklady. Už delší dobu to potvrzuje v dospělém fotbale. Je to budoucnost českého a doufám i světového fotbalu,“ nebojí se říct Havlíček.

V mládežnických reprezentačních kategoriích nastupoval naposledy v U17 v roce 2019, ještě v témže však přešel do národního týmu do 21 let. V září 2020 ho již pozval trenér Jaroslav Šilhavý do reprezentačního A-týmu a díky startu v Lize národů na Slovensku se stal nejmladším hráčem v historii české reprezentace.

Dalším mladým reprezentantem, který na sebe v minulém týdnu velice upozornil, byl Vítězslav Jaroš. Devatenáctiletý brankář irského St. Patricks, kde je na hostování z Liverpoolu, vychytal v 7. kole nového ročníku svou čtvrtou nulu. Jeho tým si díky výhře 2:0 na půdě Finn Harps zajistil první příčku v tabulce.