23. 2. 2021

Skvěle, kluci! Hráč týdne: Adam Karabec

Máme pro vás nový seriál Skvěle, kluci! Hráč týdne. Každé úterý v něm vyhlásíme z řad mládežnických reprezentantů (U15 až U20) toho, kterému se nejvíce dařilo v klubovém dresu v soutěžním zápase.

Nový seriál Hráč týdne doplňuje oblíbený páteční formát Skvěle, kluci!, který prostřednictvím krátkých videí představuje povedené akce a herní zásady mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů.

V seriálu Skvěle, kluci! Hráč týdne se zaměříme na aktuální výkony mládežnických reprezentantů, tedy U15 až U20. Vybíráme ovšem jen z těch, kteří nastoupí v profesionální soutěži, může být i nižší, v Česku či zahraničí.

Hráč týdne: ADAM KARABEC

Prvním, kdo si vysloužil toto ocenění, je sedmnáctiletý záložník Sparty Adam Karabec. Ten může nastupovat za reprezentaci U18 a starší kategorie, v reprezentaci do 19 let už například odehrál devět utkání, na podzim dokonce zaznamenal premiérový start v kvalifikaci o ME v národním týmu do 21 let.

Karabce jsme vybrali za vydařené utkání Sparty ve Zlíně. Mladý reprezentant nastoupil v základní sestavě letenského celku, ve 20. minutě zápasu vstřelil první gól Sparty a velmi dobrým výkonem přispěl k vítězství 3:0.

„Adam sehrál velice povedený zápas ve Zlíně a vše okořenil důležitou první brankou. Pracoval velmi dobře s prostorem, prezentoval se dobrým driblingem a technikou. Při gólu ukázal, že jeho zakončení je na velice dobré úrovni,“ komentoval jeho výkon David Holoubek, kouč reprezentace U18.

Karabcův gól padl po rychlém protiútoku Davida Pavelky, který našel v pokutovém území Ladislava Krejčího staršího. Ten si u brankové čáry zasekl míč a se zvednutou hlavou našel z druhé vlny nabíhajícího Karabce. Sedmnáctiletý záložník ukázal velmi dobrý přehled a výběr místa a následně krásně zakončil k tyči.

„Viděl jsem, že si to Láďa Krejčí (starší) zasekl a že to všichni přebíhají. Tak jsem si naběhl do vápna, on se na mě podíval a dal mi to po zemi. To bylo důležité, protože mi to neskákalo. Trefil jsem to tak, jak jsem chtěl,“ popisoval spokojený střelec pro web sparta.cz.

Karabec se v lize trefil podruhé, poprvé to bylo v minulé sezoně v květnu na hřišti Karviné při výhře 4:1. V nejvyšší soutěži nastoupil do 21 zápasů, v základní sestavě to bylo poosmé.