13. 4. 2021

Skvěle, kluci! Hráč týdne: David Píchal

Pro Hráče týdne jsme tentokrát sáhli do druhé nejvyšší soutěže a vybrali jsme útočníka Prostějova a reprezentace do 20 let Davida Píchala. Ten v uplynulém týdnu vstřelil ve dvou zápasech dva góly a jeho tým pokaždé vyhrál.

Nový seriál Hráč týdne doplňuje oblíbený páteční formát Skvěle, kluci!, který prostřednictvím krátkých videí představuje povedené akce a herní zásady mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů.

V seriálu Skvěle, kluci! Hráč týdne se zaměřujeme na aktuální výkony mládežnických reprezentantů, tedy U15 až U20. Vybíráme z těch, kteří za svůj klub nastoupí v profesionální soutěži, mohou být i nižší, v Česku či zahraničí.

Hráč týdne: DAVID PÍCHAL

Reprezentační trenéry kategorií U15 až U20 zaujal v minulém týdnu David Píchal. Dvacetiletý útočník nejprve ve středeční dohrávce vystřelil jediným gólem utkání domácí vítězství nad Duklou (1:0), v neděli pak brankou pomohl ke třem bodům Prostějova na půdě Táborska (1:2). Dva zápasy, dva góly, šest bodů pro tým.

„V posledním týdnu ukázal David Píchal velmi dobrou střeleckou formu. Patří do základní sestavy týmu, který bojuje, možná trochu překvapivě, o postup do první ligy,“ říká reprezentační trenér do 19 let Jan Suchopárek, který Píchala vedl v kategoriích U18 a U19 a měl ho i na ME U19 v Arménii v roce 2019.

Píchal reprezentoval ve všech věkových mládežnických kategoriích od U15 až po U20. Reprezentační dres oblékl celkem ve 42 zápasech, naposledy předloni na podzim za národní tým do 20 let, kdy odehrál dvě utkání.

„Je to rychlostně vybavený hráč s velmi dobrou střelou, dokáže zakončit oběma nohama. Patřil k mladým hráčům, kteří se dokázali velice brzy prosadit v dospělém fotbale,“ připomíná trenér Suchopárek.

Píchal už v 15 letech debutoval ve třetí lize, o rok později hrál druhou nejvyšší soutěž. V právě probíhající sezoně Fortuna národní ligy nastoupil do 15 utkání, odehrál 865 minut a vstřelil 3 branky.