9. 3. 2021

Skvěle, kluci! Hráč týdne: Denis Višinský

Hráčem týdne v rámci seriálu Skvěle, kluci! jsme tentokrát vybrali Denise Višinského. Český reprezentant do 18 let a ofenzivní hráč Slavie zaznamenal famózní debut v prvním týmu červenobílých.

Nový seriál Hráč týdne doplňuje oblíbený páteční formát Skvěle, kluci!, který prostřednictvím krátkých videí představuje povedené akce a herní zásady mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů.

V seriálu Skvěle, kluci! Hráč týdne se zaměřujeme na aktuální výkony mládežnických reprezentantů, tedy U15 až U20. Vybíráme z těch, kteří za svůj klub nastoupí v profesionální soutěži, mohou být i nižší, v Česku či zahraničí.

Hráč týdne: DENIS VIŠINSKÝ

V posledním týdnu zaujal mládežnické reprezentační trenéry nejvíce výkon Denise Višinského. Sedmnáctiletý reprezentant skvěle debutoval v dresu Slavie. V osmifinálovém utkání MOL Cupu proti Karlovým Varům nastoupil vůbec poprvé za A-tým úřadujícího mistra, odehrál celý zápas a výrazně se podepsal pod výhru 10:3.

Dva góly dal Višinský sám a na další dva přihrál. Tím ovšem výčet jeho příspěvku na výrazném vítězství Slavie nekončí. Po faulu na něj v pokutovém území padl z penalty první gól červenobílých v zápase, při jedné z branek zaznamenal druhou asistenci a v závěru duelu si po jeho střele soupeř srazil míč do sítě sám.

„Líbilo se mi, jak Denis k utkání přistoupil. Svým výkonem, asistencemi a brankami si řekl o místo v širokém kádru Slavie. Je to skvělá vizitka mládežnických trenérů a skvělá ukázka toho, jak ve Slavii pracují s mladými hráči. Obecně je to výborná zpráva pro celý český fotbal,“ hodnotí David Holoubek, reprezentační trenér kategorie U18, do které mladý slávistický záložník či útočník věkově spadá.

Na ligový start zatím Višinský čeká. V nedělním duelu proti Ostravě číhal na lavičce, ovšem na hřiště se nakonec nedostal. Dvakrát byl také připraven jako střídající v utkáních Evropské ligy, na podzim proti Nice a na jaře v odvetě s Leicesterem.

„Líbí se mi jeho rychlost a jeho práce s míčem v rychlosti. Je to obrovsky tahový hráč a takoví hráči mají v moderním fotbale velkou míru uplatnění,“ oceňuje na sedmnáctiletém reprezentantovi trenér Holoubek.

V reprezentaci si Višinský připsal 5 startů v kategorii U16, za národní tým do 17 let nastoupil v 6 zápasech, celkem v českém dresu vstřelil 3 branky. V září se pod trenérem Davidem Holoubkem zúčastnil soustředění reprezentační kategorie U18 v Břízkách, kde odehrál jedno neoficiální přípravné střetnutí.