6. 4. 2021

Skvěle, kluci! Hráč týdne: Ondřej Pachlopník

Hráčem týdne v rámci seriálu Skvěle, kluci! jsme vybrali brněnského odchovance Ondřeje Pachlopníka, který patřil k nejlepším hráčům v domácím utkání proti úřadujícímu mistrovi pražské Slavii (0:0).

Nový seriál Hráč týdne doplňuje oblíbený páteční formát Skvěle, kluci!, který prostřednictvím krátkých videí představuje povedené akce a herní zásady mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů.

V seriálu Skvěle, kluci! Hráč týdne se zaměřujeme na aktuální výkony mládežnických reprezentantů, tedy U15 až U20. Vybíráme z těch, kteří za svůj klub nastoupí v profesionální soutěži, mohou být i nižší, v Česku či zahraničí.

Hráč týdne: ONDŘEJ PACHLOPNÍK

Reprezentační trenéři kategorií U15 až U20 vybrali tentokrát hráčem týdne Ondřeje Pachlopníka. Jednadvacetiletý záložník z Brna a mládežnický reprezentant je zaujal svým výkonem proti mistrovské Slavii (0:0).

Ondra patřil k nejlepším hráčům zápasu, odehrál 80 min a byl nejaktivnějším hráčem Brna na posledních třiceti metrech od branky Slavie. Byl odvážný a kvalitní v soubojích 1:1 i 1:2. Právě tuto vlastnost a dovednost potřebujeme na hřišti také v mezinárodní konfrontaci reprezentačních týmů,“ všímá si Jiří Žilák, trenér české reprezentace kategorie U20, za kterou by ještě na jaře mohl Pachlopník nastoupit.

„Dostal se do šance a velikou možnost připravil pro svého spoluhráče Hladíka, když vystihl rozehrávku Slavie. Pro svůj tým vybojoval několik standardních situací na útočné polovině,“ doplňuje Žilák.

Pachlopník byl za Brno zvolen hráčem utkání, chválil ho i kouč moravského celku Richard Dostálek. „Věřím, že ho čekají ještě lepší zápasy. Je to zajímavý, tahový hráč. Potřebujeme ho udržovat v určitém napětí, což se nám podařilo a doufám, že to tak bude pokračovat,“ uvedl brněnský kouč po zápase.

Jednadvacetiletý záložník odehrál v nejvyšší soutěži 23 utkání, vstřelil jeden gól a na dva přihrál.

Z dalších mládežnických reprezentantů či uchazečů o dres národního týmu na sebe upozornili ještě tito hráči:

Vítězslav Jaroš (St. Patricks) – Brankář Liverpoolu, který je v Dublinu na hostování, vychytal ve svém třetím utkání v irské nejvyšší soutěži první čisté konto a svému týmu pomohl k výhře 1:0 na hřišti Bohemians.

Štěpán Šebrle (Dukla Praha) – Osmnáctiletý útočník debutoval ve druhé lize, na hřišti Třince odehrál 30 minut a ve své premiéře dokonce vstřelil gól, kterým v závěru pomohl vybojovat alespoň bod za remízu 2:2.

Tomáš Zlatohlávek (Prostějov) – Dvacetiletý útočník dvakrát skóroval v domácím utkání s Vlašimí, jeho góly ale bohužel k bodům moravskému celku nepomohly, hosté v přestřelce zvítězili 5:3.

Nedžad Zinhasovič (Vlašim) – Dvacetiletý záložník vstřelil vítěznou branku utkání v Prostějově (výhra 5:3).

Martin Vlachovský (Blansko) – Dvacetiletý středopolař odehrál ve druhé lize proti Varnsdorfu 70 minut a vstřelil vítěznou branku svého týmu (2:0).

Antonín Kinský (Dukla Praha) – Osmnáctiletý brankář naskočil ke svému druhému utkání ve druhé nevyšší soutěži, v Třinci dvakrát inkasoval (2:2).

Martin Vitík (Sparta) – Osmnáctiletý obránce odehrál při vysoké domácí výhře 7:2 nad Teplicemi celý zápas.

Matěj Jurásek (Vlašim) – Teprve sedmnáctiletý útočník nastoupil ve čtvrtém utkání v řadě v základní sestavě Vlašimi, v Prostějově při výhře 5:3 odehrál 62 minut.