18. 5. 2021

Skvěle, kluci! Hráč týdne: Tomáš Solil

Hráčem týdne v seriálu Skvěle, kluci! jsme zvolili pardubického záložníka Tomáše Solila. Jedenadvacetiletý reprezentant odehrál vynikající utkání proti Plzni, v němž nováček zvítězil vysoko 3:0.

Nový seriál Hráč týdne doplňuje oblíbený páteční formát Skvěle, kluci!, který prostřednictvím krátkých videí představuje povedené akce a herní zásady mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů.

V seriálu Skvěle, kluci! Hráč týdne se zaměřujeme na aktuální výkony mládežnických reprezentantů, tedy U15 až U20. Vybíráme z těch, kteří za svůj klub nastoupí v profesionální soutěži, mohou být i nižší, v Česku či zahraničí.

Hráč týdne: Tomáš Solil

Pardubický záložník odehrál skvělé domácí utkání pro Plzni. Jeho tým porazil Západočechy vysoko 3:0.

„Tomáš Solil zaujal svojí pracovitostí, což je herní rys, který prokazuje v každém zápase. Pracoval na velkém prostoru a dokázal získávat míče už na útočné polovině,“ říká Jiří Žilák, trenér reprezentace do 20 let.

Jednadvacetiletý Solil nastupuje v reprezentaci pravidelně od kategorie U17, v roce 2019 startoval na Mistrovství Evropy U19 v Arménii, naposledy patřil do kádru národního týmu U20, nyní by měl přejít do „jednadvacítky“.

V utkání Pardubice-Plzeň (3:0) se podílel i na dvou vstřelených brankách východočeského celku. „Před druhým gólem Pardubic získal Tomáš míč, plzeňský brankář Staněk jeho střelu vyrazil, ale Černý úspěšně dorážel. Třetí branka padla po Tomášově centru, kdy chyboval plzeňský obránce a Surzyn skóroval,“ popisuje trenér Žilák.

Solil nastoupil ve své první sezoně ve Fortuna lize ke 27 zápasům, jen třikrát nastupoval jako střídající, ve zbytku patřil do základní sestavy. Přihrál na tři góly, žádný nevstřelil. Patří ke klíčovým mužům nováčka z Pardubic.

Z dalších mládežnických reprezentantů zmíníme ještě Kryštofa Daňka. Osmnáctiletý záložník Sigmy Olomouc odehrál v Opavě celé utkání a svému spoluhráči Mojmíru Chytilovi přihrál na vítězný gól (výhra Sigmy 2:1).

Ve Fortuna národní lize vstřelili vítěznou branku hned dva mládežničtí reprezentanti. Za Prostějov na půdě Třince se při výhře 2:1 trefil útočník Tomáš Zlatohlávek, za Jihlavu skóroval Jakub Selnar, který zajistil svému týmu tři body v domácím duelu se Žižkovem (3:2).