4. 5. 2021

Skvěle, kluci! Hráč týdne: Tomáš Zlatohlávek

Hráčem týdne jsme zvolili Tomáše Zlatohlávka, útočníka druholigového Prostějova. Dvacetiletý reprezentant byl důležitou postavou svého týmu při vítězství 2:1 v Ústí nad Labem. Jeden gól dal a na druhý přihrál.

Nový seriál Hráč týdne doplňuje oblíbený páteční formát Skvěle, kluci!, který prostřednictvím krátkých videí představuje povedené akce a herní zásady mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů.

V seriálu Skvěle, kluci! Hráč týdne se zaměřujeme na aktuální výkony mládežnických reprezentantů, tedy U15 až U20. Vybíráme z těch, kteří za svůj klub nastoupí v profesionální soutěži, mohou být i nižší, v Česku či zahraničí.

Hráč týdne: Tomáš Zlatohlávek

Dvacetiletý útočník Tomáš Zlatohlávek je kmenový hráčem Sigmy Olomouc a v Prostějově je od letošního února na hostování. V novém působišti se mu daří. Nastupuje převážně v základní sestavě a v osmi zápasech za Prostějov se čtyřikrát gólově prosadil.

Poslední trefu zaznamenal v pátek na půdě Ústí nad Labem, když v 19. minutě vstřelil úvodní gól utkání na 1:0. Ve 34. přihrál spoluhráči Jakubu Kopřivovi na další branku Prostějova. Moravský celek si nakonec odvezl vítězství 2:1.

„Tomáš Zlatohlávek je odchovanec Olomouce, v mládežnických kategoriích byl v dresu Sigmy nejlepším střelcem, patří k talentovaným mladým hráčům olomouckého fotbalu. V posledním utkání proti Ústí ukázal velmi dobré zakončení jak ze střední vzdálenosti, tak před brankou soupeře,“ říká Jan Suchopárek, trenér reprezentace do 19 let, pod nímž odehrál Zlatohlávek v národním týmu v kategorii U18 a U19 celkem 20 zápasů a nechyběl ani na ME U19 v Arménii v roce 2019.

Zlatohlávek již odehrál jeden zápas za Sigmu Olomouc v nejvyšší soutěži, debutoval v 7. kole sezony 2019/2020, kdy odehrál 20 minut na domácí půdě proti Teplicím. V probíhající sezoně odešel na podzim hostovat do Třince, tam začal v základní sestavě, po třech prohrách Slezanů v řadě z ní však vypadal, neprosadil se ani střelecky.

„Přechod mezi dospělé u něj neproběhl úplně hladce, nyní to však vypadá, že Prostějov je pro něj ten správný tým. Na jaře hraje pravidelně a střílí branky,“ sleduje kariéru mladého útočníka trenér Suchopárek.

Z dalších mládežnických reprezentantů na sebe upozornil znovu Vítězslav Jaroš. Devatenáctiletý brankář prvoligového irského klubu St. Patricks vychytal již svou pátou nulu v osmém zápase nové sezony.

Zajímavým utkáním nejen z pohledu mladých hráčů byl duel Fortuna národní ligy mezi Jihlavou a Vlašimí. Domácí Vysočina vedla ještě v 80. minutě 3:0, středočeský celek však přesto dokázal srovnat na 3:3. Dvě branky dal v utkání reprezentant do 20 let Vojtěch Patrák, který je v Jihlavě na hostování ze Sparty.

Na straně Vlašimi odstartovali hon za bodem střídající hráči. Nejprve sedmnáctiletý reprezentant kategorie U18 Matěj Jurásek, který zaznamenal svou premiérovou trefu mezi dospělými, po něm se dvakrát trefil mládežnický reprezentant Filip Firbacher, devatenáctiletý útočník hostující z Hradce Králové.

(Pozn.: V tomto textu započítáváme zápasy do neděle 2.5.2021.)