22. 10. 2021

Skvěle, kluci! Kreativita

V další díle seriálu Skvěle, kluci! si představíme princip kreativity u reprezentace do 19 let. Ukážeme si nakrátko zahraný rohový kop zakončený brankou z nedávné kvalifikace o ME. Situaci komentuje trenér týmu David Holoubek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip KREATIVITA

Reprezentace do 19 let odehrála na začátku října domácí kvalifikaci na Mistrovství Evropy 2022 na Slovensku. Ve skupině, kterou hostil Moravskoslezský kraj, nejprve porazila Kazachstán 3:0, pak Severní Irsko 2:0 a v posledním duelu remizovali svěřenci trenéra Davida Holoubka s Dánskem 1:1. Díky těmto výsledkům si česká devatenáctka zajistila postup do další fáze kvalifikace, která se odehraje v březnu.

 

My se podíváme podrobněji na situaci z druhého zápasu se Severním Irskem a na první branku Čechů. Ta padla ve 23. minutě po nakrátko rozehraném rohové kopu.

Jakub Drozd posune míč od rohového praporku na Denise Višinského, ten technicky obchází protihráče, proniká do pokutového území a přihrávkou po zemi nachází pravého krajního obránce Matěje Hadaše, který otevírá skóre bojovného utkání.

„Vidíme výborně rozehranou standardní situaci, kdy se hráči rozhodnou řešit rohový kop situací dva na jednoho, a využít tak špatného bránění soupeře. Hráči nám ukazují obrovským tlak v pokutovém území a obrovskou touhou a snahu dát branku. Je to důležitý faktor utkání. Standardní situace jsou obecně velice důležité a můžete si s nimi pomoct. Tahle situace byla skvěle dohraná a hráči u míče ukázali obrovskou kreativitu,“ hodnotí trenér reprezentačního týmu U19 David Holoubek.

Skvěle, kluci!