25. 2. 2022

Skvěle, kluci! Kreativita

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na princip kreativity a ukážeme si ho na akci české reprezentace do 20 let v domácím říjnovém utkání proti Anglii. Herní situaci komentuje trenér týmu Jiří Žilák.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip KREATIVITA

Podíváme se na utkání české reprezentace do 20 let proti Anglii, které odehrál tým trenéra Jiřího Žiláka v rámci Elitní ligy U20 v říjnu v Teplicích. Česká dvacítka podlehla silnému soupeři z Ostrovů 0:5.

 

„Na utkání s Anglií, které jsme sice prohráli, ale v naší hře se objevila spousta dobrých věcí, si ukážeme princip kreativity,“ říká trenér týmu Jiří Žilák.

„V postupném útoku se Matěj Ryneš dostane k odraženému míči a ve spolupráci s Láďou Krobotem až do zakončení. Kreativitu, tedy konstruktivní řešení herní situace na menším prostoru, vidím u obou hráčů, kteří spolupracují. Ryneš po přihrávce nezastaví, pokračuje v nabídce, Krobot si dotykem míč připraví a pak krásně technicky přehodí obránce. Zakončení končí těsně vedle anglické branky. Oba hráči v akci ukázali vysokou technickou i taktickou zdatnost,“ popisuje reprezentační kouč.

Skvěle, kluci!