12. 8. 2022

Skvěle, kluci! Kreativita

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na kreativitu českého národního týmu U19 v kvalifikaci o mistrovství Evropy proti Švédsku. Český tým vyhrál mimo jiné i díky velmi povedené kombinační akci středem hřiště nad svým soupeřem 3:1.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip KREATIVITA

Tým trenéra Davida Holoubka v březnu letošního roku usiloval o postup na finálový turnaj mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let. V závěrečném zápase elitní skupiny kvalifikace ve Francii hráli čeští mladíci proti Švédsku a toto utkání vyhráli 3:1.

Především při gólu na 2:1 předvedli velmi povedenou kombinační akci, když se středem hřiště přes Otu Kohoutka a Vojtěcha Stránského dostal balon k útočníkovi Denisi Alijagičovi, který ranou na zadní tyč bezpečně skóroval.

„Naší útočnou akci jsme vedli středem hřiště, kdy hráči skvěle využívali meziprostory. Prvním dotykem se dostali nahoru do obrany soupeře a zahráli velmi dobře do kolma a do rychlosti. K vidění tak byla krásná kombinace se skvěle vstřeleným gólem,“ řekl k danému momentu trenér týmu U19 David Holoubek.

Skvěle, kluci!