30. 10. 2020

Skvěle, kluci! Neustálá nabídka

Seriál FAČR Skvěle, kluci! vám tentokrát představí princip neustálé nabídky v útočné fázi. Ten si ukážeme na herní situaci reprezentačního výběru do 16 let v přípravném utkání se Slovenskem. Akci popíše trenér národního týmu Petr Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Devět základních principů hry jsme již probrali, proto se nyní blíže podíváme na zásady v útočné a obranné fázi hry. V tomto díle se budeme věnovat neustálé nabídce v útočné fázi.

Herní princip NEUSTÁLÁ NABÍDKA

Petr Havlíček vede v této sezoně národní tým hráčů do 17 let, ještě na jaře byl ale s týmiž hráči v kategorii U16. Z únorového turnaje ve Španělsku vybral akci ze zápasu se Slovenskem, který český celek vyhrál 3:0.

 

Herní situace je za stavu 0:0 v úvodu utkání. Čeští hráči odeberou soupeři na vlastní půli míč a pak se přesnými přihrávkami a aktivní nabídkou rychle přesunou na polovinu Slovenska. „Na této akci bych nejvíce ocenil klid našich hráčů pod presinkem Slovenska, neustálou nabídku a perfektní využití prostoru,“ říká trenér Havlíček.

Dominance, využití prostoru a neustálá nabídka hráčů v útočné fázi hry patří do herních zásad mládežnických reprezentačních týmů České republiky. „Na této akci je vidět, jak hráči ukázkově drží tvar po zisku míče a jsou schopni díky dobrému využití prostoru, i přes aktivní presink soupeře, udržet míč,“ pochvaluje si Havlíček.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!