14. 5. 2021

Skvěle, kluci! Organizace

Tentokrát si v seriálu Skvěle, kluci! ukážeme perfektní organizaci celého týmu při hře bez míče, díky níž vstřelil národní tým do 19 let v kvalifikačním utkání proti Dánsku úvodní branku. Situaci komentuje trenér týmu Jan Suchopárek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ORGANIZACE

Vybrali jsme akci ze zápasu s Dánskem v rámci Elitní fáze kvalifikace o evropský šampionát kategorie U19 v roce 2019. Český celek svého severského soupeře porazil 3:1, a i díky této výhře nakonec slavil postup na ME v Arménii.

 

Sledujeme akci z 13. minuty utkání, kdy se tým trenéra Jana Suchopárka dostává do vedení. „Střetnutí jsme zahájili aktivní obranou na útočné polovině, která vedla k zisku míče a brance Tomáše Solila,“ popisuje trenér Suchopárek.

Důležitý vedoucí gól vzešel ze skvělé součinnosti celého týmu. „Náš tým výborně organizuje obrannou činnost. Hráči dobře reagují na pohyb míče i soupeře. Přestože nedostáváme rozehrávající Dány pod tlak, chybují díky předvídavosti a dobrému postavení našich hráčů,“ říká kouč.

Hráči v rámci organizace hry zaujali správné postavení vzhledem k těžišti hry a soupeři. „Výsledkem je brejková situace tři na jednoho, kterou skvěle vyřešil střelec branky. Je však nutné ocenit práci celého týmu,“ uzavírá Suchopárek.

Skvěle, kluci!