27. 8. 2021

Skvěle, kluci! Organizace

V seriálu Skvěle, kluci! vám tentokrát představíme gólovou akci nejmladší české reprezentace, tedy výběru do 15 let, při výhře 1:0 nad stejně starými hráči Slovenka. Situaci komentuje trenér týmu Karel Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ORGANIZACE

Poprvé se v seriálu Skvěle kluci! podíváme na herní situaci národního týmu do 15 let. Ten letos v červnu po dlouhé koronavirové pauze nastoupil k mezistátnímu zápasu. Dvakrát se střetl se Slovenskem.

 

V odvetě se slovenskou „patnáctkou“ na domácí půdě v Nivnici vyhrál tým trenéra Karla Havlíčka 1:0, o jedinou branku se postaral útočník Lukáš Branecký. Ukážeme si herní situaci, která gólu předcházela.

„Podíváme se na princip organizace hry z útočného pohledu, kdy byli naši hráči správně postaveni směrem k těžišti hry i k soupeři,“ komentuje akci Karel Havlíček.

Na počátku akce je pravý obránce Eliáš Piták. „Vidíme konstruktivní zahrávání krajního obránce, odebírání míče, klid na balonu a rozehrávku se středovým hráčem. Správné postavení do šířky křídelního hráče s dobrou gólovou přihrávkou. Vše končí gólem. Herních zásad bychom tam našli více, ale organizačně to bylo velice dobře,“ chválí kouč Havlíček.

Skvěle, kluci!