30. 4. 2021

Skvěle, kluci! Presink

V seriálu Skvěle, kluci! si ukážeme výborný presink v podání reprezentace do 16 let na turnaji ve Španělku proti Walesu, v němž český tým remizoval 1:1. Herní situaci komentuje trenér týmu Petr Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip PRESINK

Herní situace je z turnaje v La Manga ve Španělku z loňského února. Český národní tým kategorie U16 na něm prohrál s Norskem 3:4, zvítězil nad Slovenskem 3:0 a nakonec remizoval s Walesem 1:1 a na turnaji skončil třetí.

 

My se podíváme na aktivitu v defenzivní činnosti v posledním utkání turnaje proti Walesu. „Na této akci si ukážeme princip presinku,“ říká trenér týmu Petr Havlíček, který letos v červenci převezeme novou generaci reprezentantů do 16 let.

„Už postavení našeho obranného tvaru při autovém vhazování soupeře je připravené na presink. Získáváme míč a i přesto, že dochází ke ztrátě, spuštěním okamžitého presinku po ztrátě míče ho získáváme zpět a vytváříme si velice solidní střeleckou příležitost,“ komentuje situaci trenér Havlíček.

Český celek si za tuto práci v defenzivě na polovině soupeře a z ní pramenící ohrožení soupeřovy branky zaslouží pochvalu:

Skvěle, kluci!