8. 1. 2021

Skvěle, kluci! Přihrávka

Seriál FAČR Skvěle, kluci! vám tentokrát představí princip přihrávky. Krásnou a rychlou souhru celého týmu si ukážeme na akci národního týmu do 18 let na Memoriálu Václava Ježka v utkání s Lotyšskem. Herní situaci komentuje trenér týmu Jan Suchopárek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip PŘIHRÁVKA

Trenér současné reprezentace do 19 let Jan Suchopárek vybral akci ze zápasu z loňského srpna. Šlo o duel mládežnického turnaje Memoriálu Václava Ježka, v němž český národní tým zvítězil nad Lotyšskem 2:1.

 

Herní situace začíná už od brankáře českého týmu, míč se však rychle dostává až před branku soupeře. Do pokutového území lotyšského celku se Češi dostávají za 11 vteřin díky pěti přesným a přímočarým přihrávkám.

„Přihrávka v této akci hraje velice důležitou roli. Každá přihrávka tam má svůj smysl, je přesná, včasná a je tam určité zrychlení i kolem pokutového území a velmi dobré zakončení,“ popisuje trenér Suchopárek.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!