17. 12. 2021

Skvěle, kluci! Přihrávka

Seriál Skvěle, kluci! pokračuje ukázkou herního principu přihrávka. Na akci z utkání české reprezentace do 17 let proti Nizozemsku na turnaji ve Španělsku si ukážeme sérii přihrávek, které vedly k vítězné brance zápasu (1:0).

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip PŘIHRÁVKA

Vybrali jsme situaci z listopadového přípravného turnaje reprezentací kategorie U17 ve španělském Albiru. V duelu s Nizozemskem tým trenéra Jiřího Skály vstřelí v 9. minutě vítěznou branku a my se na tuto akci podíváme blíže.

 

„Jednou ze zásad pro útočnou fázi je přihrávka. K tomu, aby prošla a měla svůj smysl, musí být přesná, včasná a rychlá. Důležitým faktorem úspěšného řešení je i samotný výběr místa hráčů nabíhajících do pokutového území,“ říká trenér reprezentačního týmu U17 Jiří Skála.

Českým mladíkům po zisku míče nejprve zafungovala narážečka obránce Miloše Pudila se záložníkem Davidem Plankou. Po centru Miloše Pudila se pak hlavou v pokutovém území prosadí jeho dvojče Adam a střílí gól.

„Hráči využijí součinnosti na levé straně hřiště a rychlou narážečkou vyřadí dva hráče soupeře ze hry. Dále následuje přesný centr, kde útočící hráč předskočí soupeře a vstřelí branku,“ chválí kouč Skála.

Skvěle, kluci!