11. 2. 2022

Skvěle, kluci! Přihrávka

V seriálu Skvěle, kluci! si tentokrát ukážeme princip přihrávky. Krásnou kombinaci přímočarých přihrávek nám předvedou reprezentanti do 16 let v utkání se Slovenskem. Herní situaci komentuje trenér týmu Petr Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip PŘIHRÁVKA

Česká reprezentace do 16 let sehrála v říjnu dvě přípravná utkání se Slovenskem. V prvním domácím duelu zvítězila 3:0, ve druhém zápase na půdě soupeře se svěřenci trenéra Petra Havlíčka radovali z výhry 2:1.

 

My se podíváme na herní situaci ze zápasu na Slovensku a na úvodní českou branku z 31. minuty utkání. „Na této situaci si ukážeme princip přihrávky. Díky přesné kombinaci a otočení těžiště hry si otevíráme soupeře a díky přesné průnikové přihrávce mezi řady a následně druhé za obranu střílíme první branku utkání do sítě Slovenska,“ komentuje situaci trenér národního týmu do 16 let Petr Havlíček.

„V sestřihu můžeme vidět dvě přesné průnikové přihrávky, perfektně načasovaný náběh za obranu i přesné zakončení,“ dodává.

Skvěle, kluci!