1. 4. 2022

Skvěle, kluci! Přihrávka

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na princip přihrávky a ukážeme si ho na akci české reprezentace do 20 let v domácím říjnovém utkání proti Anglii. Herní situaci komentuje trenér týmu Jiří Žilák.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip KREATIVITA

Podíváme se na utkání české reprezentace do 20 let proti Anglii, které odehrál tým trenéra Jiřího Žiláka v rámci Elitní ligy U20 v říjnu v Teplicích. Česká dvacítka podlehla silnému soupeři z Ostrovů 0:5.

„Utkání s Anglií jsme sice prohráli, ale v naší hře se objevila spousta dobrých věcí,“ říká trenér týmu Jiří Žilák. Jako například situace ze 30. minuty zápasu za stavu 1:0 pro Anglii, na níž si ukážeme princip přihrávky.

„Po autovém vhazování zůstáváme v držení míče na útočné polovině soupeře. Tomáš Vlček krásnou přihrávku adresuje na Martina Suchomela, který míč navádí a dává finální přihrávku. Našim hráčům chyběl krok, aby se dostali do zakončení,“ lituje Žilák.

„Za povšimnutí stojí především přihrávka Vlčka, kterou překoná celý bránící blok soupeře a také vysoký počet hráčů v koncovce. Jsme v šesti hráčích v náběhu. Levý obránce dává finální přihrávku, pravý obránce je v náběhu v pokutovém území,“ uzavírá trenér české dvacítky.

Skvěle, kluci!