19. 5. 2023

Skvěle, kluci! PŘÍMOČAROST

Nejnovější díl seriálu Skvěle, kluci! ukazuje gólovou situaci českého národního týmu do dvaceti let v zápase proti Německu. Pět minut před koncem po rychlém protiútoku srovnával na 2:2 útočník Antonín Svoboda.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás trenéři od 15 do 21 let vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip PŘÍMOČAROST

Fotbalisté české reprezentace do dvaceti let nastoupili na podzim v rámci neoficiální Elitní ligy v Chomutově proti výběru Německa. Zápas měl velmi vysokou úroveň a přinesl celou řadu velmi povedených fotbalových akcí.

Přestože byl český tým herně aktivnější než jeho soupeř, prohrával pět minut před koncem 1:2. Na konečných 2:2 ale srovnal po velmi povedené rychlé akci na pár doteků útočník Antonín Svoboda.

„Ocenit bych chtěl především vynikající precizní přihrávku Michala Černáka za obranu soupeře. Následně pak náběh Tondy Svobody a jeho chladnokrevné gólové zakončení,“ komentuje situaci trenér týmu U20 Aleš Křeček.

Skvěle, kluci!