19. 3. 2021

Skvěle, kluci! TÝM

V seriálu Skvěle, kluci! si tentokrát připomeneme obrovskou týmovou radost z postupu na evropský šampionát kategorie U19 v roce 2019. Shodou okolností tehdy slavili hráči, kteří mohou příští týden nastoupit na ME U21 ve Slovinsku.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip TÝM

Připomeneme si utkání elitní fáze kvalifikace na evropský šampionát v roce 2019 s Řeckem. Šlo o poslední rozhodující utkání českého týmu ve skupině.

 

V sestavě tehdy byli například Matěj Kovář, Michal Fukala, Pavel Šulc nebo Tomáš Ostrák, kteří nechybí v nominaci českého týmu na letošní ME U21. Celý zápas odehrál také David Zima, který je pro březnovou kvalifikaci součástí A-týmu trenéra Jaroslava Šilhavého.

My si ukážeme akci z 60. minuty zápasu, z níž padla branka na 2:1, která se ukázala jako vítězná, a tedy postupová. Konečným výsledkem 3:1 si tým vedený trenérem Janem Suchopárkem zajistil účast na ME U19 v Arménii.

„Vítězná branka padla po spolupráci Pavla Šulce, Tomáše Zlatohlávka a Pavla Hezoučkého, který s přehledem zakončil. Motivující je nejenom klid v zakončení, ale i nespoutaná radost celého našeho týmu,“ popisuje trenér Suchopárek.

Postupovou explozi týmové radosti si sami vychutnejte!

Takže: SKVĚLE, KLUCI!