24. 9. 2021

Skvěle, kluci! Tým

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na princip TÝM. Krásnou gólovou oslavu nám ukáže celý reprezentační tým do 18 let. Základní sestava, střídající hráči a kompletní realizační tým slaví gól Daniela Šmigy proti Německu.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip TÝM

Herní situace je z 39. minuty utkání české osmnáctky proti Německu, které se hrálo v rámci letošního Turnaje Václava Ježka v Jihočeském kraji.

Podíváme se na gól útočníka českého celku Daniela Šmigy a na to, co následovalo po něm. Hráč Baníku Ostrava v před koncem první půle poslal český tým do vedení 2:1.

 

„Na standardní situaci z utkání s Německem si ukážeme princip týmu. Střelec Daniel Šmiga oslavil gól i s kompletní lavičkou, hlavně s trenérem Michelem Kalvachem, který v ten den měl narozeniny,“ popisuje trenér týmu Petr Havlíček.

Před odjezdem k zápasu hráči i realizační tým asistentovi Kalvachovi popřáli k narozeninám a šťastný střelec Šmiga v euforii po gólu běžel přímo za ním, skočil na něj a křičel: „Trenére, ten gól byl pro vás.“

„I když jsme nakonec smolně prohráli 2:3, tak gólová oslava ukazuje sílu a obrovskou soudržnost týmu,“ uzavírá trenér Havlíček.

Skvěle, kluci!