18. 12. 2020

Skvěle, kluci! Varianty v útočné fázi

Seriál FAČR Skvěle, kluci! vám tentokrát představí varianty v útočné fázi v utkání reprezentace do 18 let v domácím utkání s Ukrajinou na Memoriálu Václava Ježka. Herní situaci komentuje trenér týmu Jan Suchopárek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip VARIANTY V ÚTOČNÉ FÁZI

Trenér současné reprezentace do 19 let Jan Suchopárek vybral akci ze zápasu z loňského srpna. Šlo o finálový duel prestižního mládežnického turnaje Memoriálu Václava Ježka, v němž český národní tým po výsledku 0:0 podlehl soupeři v penaltovém rozstřelu.

 

Na herní situaci si ukážeme varianty řešení v útočné fázi. „V úvodu akce vidíme zhuštěný prostor, který je dobře pokrytý soupeřem. Proto se naši hráči rozhodli pro otočení hry do jiného prostoru. Soupeř na to ovšem reaguje,“ popisuje Suchopárek.

I přes včasnou reakci ukrajinských hráčů si přesto čeští reprezentanti volný prostor nacházejí a akci rozehrají po pravém křídle. „Prostor se tam uvolnil a správně jsme vyřešili finální i předfinální fázi a po velmi dobrém centru jsme využili dostatečného počtu hráčů v pokutovém území. Velmi dobře byli postaveni i hráči u pokutového území, kteří svým správným výběrem místa byli připraveni reagovat na odraženy míč,“ chválí český trenér.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!