22. 1. 2021

Skvěle, kluci! Využití prostoru

Seriál FAČR Skvěle, kluci! vám tentokrát představí princip využití prostoru. Čeští reprezentanti do 18 let tentokrát předvedou krásnou akci přes celé hřiště zakončenou gólem do branky Lotyšska. Herní situaci komentuje trenér týmu Jan Suchopárek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip VYUŽITÍ PROSTORU

Trenér současné reprezentace do 19 let Jan Suchopárek vybral akci z utkání Memoriálu Václava Ježka proti Lotyšsku, který český tým kategorie U18 vyhrál 2:1. Z vybrané herní situace ze 37. minuty utkání padne první česká branka, kterou vsítí Jonáš Kneifel.

 

Čeští mladíci rozehrají akci od stopera a prostřednictvím deseti přesných a přímočarých přihrávek se dostanou až k úspěšnému zakončení. „Šlo o velmi dobrou spolupráci většiny hráčů,“ vyzdvihuje trenér Suchopárek.

Využívání prostoru je v této akci klíčovým prvkem. „Hráči se velmi dobře nabízejí, ať už s míčem nebo bez míče, a velmi dobře pracují s prostorem. K překonání soupeře vedla včasná i přesná přihrávka, a hlavně pohyb bez míče,“ líčí Suchopárek.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!