20. 8. 2021

Skvěle, kluci! Využití prostoru

Nová sezona Seriálu skvěle, kluci! je tady. Opět si budeme ukazovat povedené herní situace mládežnických reprezentací U15 až U20 a na nich také obecné herní principy. Začneme gólovou akcí národního týmu U16 na letošním Memoriálu F. Harašty proti Brnu.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip VYUŽITÍ PROSTORU

Ukážeme si herní situaci reprezentace do 16 let na letošním Memoriálu Františka Harašty, kde se národní tým U16 střetává s klubovými celky starší kategorie, tedy U17. V úvodním duelu turnaje se tým trenéra Petra Havlíčka střetl se Zbrojovkou Brno U17 a zvítězil 3:1.

 

Podíváme se na akci, která začíná už od brankáře reprezentace Michala Hložánka. Po sérii přihrávek nakonec přesně zakončuje Jimy Perrette z Baníku Ostrava a národní tým se touto brankou dostává do vedení.

„Ve zpomaleném záběru můžeme vidět, jak hráči využívají téměř všech zásad hry v útočné fázi. Můžeme vidět základní organizaci hry při rozehrávce od brankáře, neustálou nabídku hráčů, využití volního prostoru a ve finální fázi přichází přesná a včasná finální přihrávka a precizní zakončení,“ komentuje trenér Petr Havlíček.

Skvěle, kluci!