20. 5. 2022

Skvěle, kluci! Využití prostoru

V dalším díle seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na dva zásadní herní principy, které spolu velmi často souvisejí – využití prostoru a přihrávka.  

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. 

Trenéři U15-U20 pro vás každý týden vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip VYUŽITÍ PROSTORU a PŘIHRÁVKA

V následujícím videu se podíváme na gólovou akci české reprezentace hráčů do sedmnácti let v rámci elitní fáze kvalifikace o mistrovství Evropy. Tým vedený trenérem Jiřím Skálou uhrál s domácím Skotskem remízu 2:2 a dva zásadní herní principy si ukážeme na gólové akci Adama Pudila, který ve 40. minutě otevíral skóre zápasu.

„Zásadami pro útočnou fázi jsou jak přihrávka, tak využití prostoru. Každá přihrávka má svůj smysl a k tomu, aby prošla, musí být přesná, včasná a rychlá. Stejně tak je důležité využití prostoru, kdy útočící hráč musí správně zaznamenat herní prostor za bránícím hráčem a využívat meziprostoru v obraně soupeře. V praxi jsme tyto principy využili v elitní fázi kvalifikace o mistrovství Evropy proti Skotsku,“ komentuje trenér reprezentace U17 Jiří Skála.

Skvěle, kluci!