3. 2. 2023

Skvěle, kluci! Využití prostoru

První díl seriálu Skvěle, kluci! v roce 2023 přináší gólovou akci národního týmu do jednadvaceti let v kvalifikačním zápase o ME v Kosovu. Mladí Češi díky brance obránce Adama Gabriela vyhráli 1:0.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U21 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip VYUŽITÍ PROSTORU

Gólová akce je ze zápasu českého národního týmu do jednadvaceti let proti Kosovu. Český tým po dvou domácích výhrách nad Slovinskem a Albánií vyrazil do Prištiny, kde díky brance Adama Gabriela zaznamenal důležité třetí vítězství v rámci kvalifikace o EURO.

Rozhodující okamžik celého zápasu přišel v závěru prvního poločasu, kdy se do akce na polovině soupeře zapojili prakticky všichni hráči týmu. 

„Hráči v rámci gólové akci předvedli dobrý výběr místa na polovině soupeře. Po ztrátě dokázali balon rychle získat a následně dobře kombinovali před vápnem. O samotný gólový moment se postarali oba krajní obránci. Centr do vápna poslal levý obránce Michal Fukala, balon ve vápně přiťukl Michal Kohút a pohotově zakončil pravý obránce Adam Gabriel,“ komentuje situaci trenér týmu U21 Jan Suchopárek.

Skvěle, kluci!