6. 11. 2020

Skvěle, kluci! Zakončení

Seriál FAČR Skvěle, kluci! vám tentokrát představí zakončení Antonína Růska. Brněnský útočník se krásně trefil v utkání proti Nizozemsku, které česká reprezentace do 20 let vyhrála 4:1. Akci popíše trenér národního týmu Jiří Žilák.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Seriál Skvěle, kluci! už má 100 tisíc zhlédnutí

Devět základních principů hry jsme již probrali, proto se nyní blíže podíváme na jednotlivé zásady v útočné a obranné fázi hry. V tomto díle se budeme věnovat útočné fázi a konkrétně zakončení.

Herní princip ZAKONČENÍ

Trenér reprezentace do 20 let Jiří Žilák vybral akci ze zápasu Elitní ligy reprezentací kategorie U20 mezi Nizozemskem a Českem, kdy jeho tým zvítězil na půdě soupeře 4:1. Utkání se hrálo loni v listopadu.

 

Jde o herní situaci z 15. minuty utkání za stavu 0:0 a český celek má výhodu přímého volného kopu. „Tomuto úvodnímu gólu zápasu předcházelo překvapivé rozehrání přímého volného kopu Patrikem Hellebrandem. Ten nečekanou rozehrávkou využil nepozornosti holandských obránců a výborně posílá míč na Tondu Růska,“ popisuje Žilák.

Brněnský útočník nezaváhá a český celek posílá v důležitém utkání do vedení. „V samotné finální fázi bych vyzdvihl Tondovo výborné převzetí míče do pohybu a přesné a tvrdé zakončení nártem na zadní tyč,“ dodává český kouč.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!