4. 12. 2020

Skvěle, kluci! Zakončení

Seriál FAČR Skvěle, kluci! vám tentokrát představí odvážné zakončení Štěpána Krunerta. Záložník národního týmu do 20 let vystřelil z dálky bez přípravy, chybělo jen málo a byl z toho gól v utkání proti Itálii. Situaci komentuje trenér národního týmu Jiří Žilák.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ZAKONČENÍ

Trenér reprezentace do 20 let Jiří Žilák vybral akci ze zápasu Elitní ligy reprezentací kategorie U20 mezi Itálií a Českem, který čeští mladící prohráli 0.2. Utkání se hrálo loni v září v Přešticích.

 

Záložník Dukly Praha Štěpán Krunert těsně před přestávkou krásně vypálí z dálky a střela končí na tyči. „Chtěl bych vyzdvihnout zejména odvahu a technické provedení střely. Myslím si, že je důležité, aby se v tréninku hráči na všech postech podobnému zakončení věnovali. Zakončení bez přípravy, z voleje, z dálky nebo po nečekaném odrazu,“ upozorňuje Žilák.

Důležité je podle něj i dobíhání a snaha dohrávat situace až do konce. „Na dobíhání samozřejmě nesmíme zapomínat a v tomto směru to z naší strany mohlo být důslednější. Každopádně střela stále za to,“ říká trenér reprezentace do 20 let.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!