12. 2. 2021

Skvěle, kluci! Zakončení

Seriál Skvěle, kluci! pokračuje dalším dílem. Nyní se podíváme na zakončení. V utkání české reprezentační „osmnáctky“ proti Švédsku se krásně trefil sparťanský záložník Filip Šilhart. Situaci komentuje trenér týmu Jan Suchopárek.

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ZAKONČENÍ

Akci pro tento díl vybíral současný trenér reprezentace do 19 let Jan Suchopárek. Herní situace je z přípravného utkání Česko-Švédsko kategorie U18 z října 2019. Český celek porazil svého soupeře v Kravařích 3:1.

 

S trenérem Suchopárkem jsme se zaměřili na herní situaci ze 74. minuty utkání, kdy český celek zvyšoval na konečných 3:1.  „Je to parádní gólová akce, která končí krásným akrobatickým zakončením Filipa Šilharta,“ zdůvodňuje volbu této herní situace kouč Suchopárek.

Je potřeba upozornit také na založení celé akce a rychlé přenesení hry do pokutového území soupeře. „Akce začíná už od brankáře Adama Stejskala, poté pokračuje dlouhým pasem stopera Jaroslava Harušťáka, který využívá volného prostoru za obranou soupeře, a následuje finální přihrávka Timofeje Barkova na zadní tyč a pak samotné nádherné zakončení,“ líčí Suchopárek.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!