31. 3. 2023

Skvěle, kluci! Zakončení

V rámci seriálu Skvěle, kluci! se tentokrát zaměříme na reprezentaci do jednadvaceti let, která v průběhu března v rámci herního soustředění vstřelila velmi pohledný gól do sítě Nizozemska (1:1). 

Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás trenéři reprezentací od 15 do 21 let vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ZAKONČENÍ

Reprezentace do jednadvaceti let absolvovala herní kemp ve Španělsku, kde odehrála mimo jiné i dva zápasy proti Belgii (0:0) a Nizozemsku (1:1).

Právě ve druhém zápase proti Nizozemsku vstřelil tým trenéra Jana Suchopárka vyrovnávací gól po velmi pohledné akci. Díky vysokému presinku získali čeští mladíci balon na polovině soupeře a poté díky nečekané průnikové přihrávce překonali defenzivní formaci soupeře. Velmi povedené bylo i samotné zakončení.

„Gólová akce začala skvělým ziskem míče Lukáše Červa v blízkosti pokutového území soupeře. Rychlé rozhodnutí a nezištná přihrávka Pavla Šulce vede k uvolnění střelce branky Václava Sejka. Ten vyřešil koncovku bravurně a celou akci zakončil přízemní střelou na zadní tyč,“ říká ke gólovému momentu trenér reprezentace do jednadvaceti let Jan Suchopárek.

Skvěle, kluci!