4. 9. 2017

Skvělý a šťastný závěr přinesl remízu

Reprezentace do 20 let bodovala i ve druhém utkání Elite Tournament. Po vítězství v Portugalsku remizovala doma s Německem 2:2, byť ještě deset minut před koncem zápasu o dva góly prohrávala.

Svěřenci trenéra Krejčího ale předvedli snovou závěrečnou čtvrthodinu. V 80. minutě snížil Turyna a ve třetí minutě nastaveného času vyrovnal Hlavatý. O góly se tedy podělili stejní hráči, kteří dali všechny tři branky i v Portugalsku.

"Jsem samozřejmě spokojený se závěrem zápasu, kdy mužstvo ukázalo charakter, za stavu 0:2 to nezabalilo a povedlo se mu vyrovnat. Bodu si pochopitelně hodně cením. Kdyby mi někdo před zápasy s Portugalskem a s Německem řekl, že uhrajeme čtyři body a dáme pět gólů, tak bych mu nevěřil. Chci proto klukům poděkovat za první sraz, protože opravdu nebylo jednoduché se v tak krátké době připravit na tak silné soupeře. Hlavně v Portugalsku jsme předvedli velice kvalitní hru. A možná se na nás dnes proti Německu podepsal náročný zápas v Portugalsku a s ním spojené cestování. Udělal jsem pět změn v sestavě, protože je potřeba, aby dostali šanci i další hráči, je potřeba připravovat hráče pro jedenadvacítku. Němci byli velice silní na míči a mohli po několika našich chybách zápas rozhodnout. Ale to se nestalo, ve druhém poločase jsme po prostřídání hru víc rozběhali a závěr jsme zvládli perfektně, čehož si hodně cením. Čtyři body jsou z říše snů," řekl po zápase s Německem trenér Karel Krejčí.

Česká republika "20" - Německo "20" 2:2 (0:1)

Góly: 80. Turyna, 90.+3 Hlavatý - 45.+1 vlastní Štěpánek, 75. Hack.
Sestava ČR: Sváček - Granečný, Štěpánek (51. Král), Wiesner, Havelka (82. Hlavatý), Klíma (46. Janetzký), Vodháněl (46. Kuchta), Surzyn (82. Helebrand), Kvída (82. Chaluš), Ladra, Hašek (46. Turyna). Trenér: Krejčí.