4. 9. 2017

Smutná česká kabina: Nezvládli jsme standardky

smutno bylo v české kabině po prohře se Severním Irskem, který zhatila poslední i teoretické naděje na druhé místo v kvalifikační skupině C.

Hráči i trenér se shodli na tom, že o jejich prohře v Belfastu rozhodlo to, na co se připravovali. "Je to smutné. Věděli jsme, že jestli Irové můžou být z něčeho nebezpeční, tak to jsou standardní situace a obě branky jsme dostali po standardkách. První jsme měli dohrát důsledněji. Nejdřív jsem si myslel, že to byl ofsajd, ale někdo zůstal vzadu a tam byla největší chyba. Nevím, jestli Vaclík nemohl zareagovat na vrácený balon líp. Druhý gól byl tak rozporuplný a při vší úctě k hráči, co to kopal, tak to bylo do prostoru, kde by to měl Tomáš (Vaclík) mít. Góly soupeři pomohly, kdyby to bylo 0:0, tak by zápas vypadal jinak. Hráli jsme moc do šířky, byla to taková házená. Nebyli jsme schopní tam dostat víc kolmých přihrávek, a když byla situace na centr, tak jsme to ještě podrželi a chodilo to tam pozdě," zhodnotil trenér Karel Jarolím.

 

Podobně mluvil i jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Vladimír Darida: "Těžko hodnotit, dostali jsme se do situace, co jsme nechtěli. Po standardní situaci jsme dostali gól, přestože jsme věděli, že jsou v tom dobří. Byla to voda na jejich mlýn. Pak dali na 2:0 a už to bylo o dobývání valu, který bylo těžké překonat. V první půli tam mělo chodit víc centrů a kolmých přihrávek, ale bylo to těžké, protože chyběl pohyb do volných prostorů. Irové to však dobře zhušťovali a potřebovali bychom dva Kollery, abychom to tam mohli centrovat a prosadit se."

Brankář Tomáš Vaclík k zápasu řekl: "Co říct? Prohráli jsme a ztratili jsme poslední naději, kterou jsme měli. U prvního gólu zůstal na zadní tyči volný hráč, snažil jsem se tam jít, ale bohužel mě přehodil. Druhý byl ze standardky na moji stranu a tam to nesmím dostat. Bohužel jsem udělal krok za zeď a on to dal na moji stranu. My potom hráli s balonem a oni jen stáli v bloku a potvrdili, že jsou v tom silní a branky nedostávají."