23. 9. 2022

Souček: Věřím, že nás opět poženou fanoušci

Poslední domácí zápas v aktuálním ročníku elitní skupiny Ligy národů. Vyprodaná Fortuna Arena v Edenu a možnost předvést skvělý výkon proti silnému Portugalsku. Do další mezinárodní bitvy povede český tým opět v roli kapitána Tomáš Souček.

Jen čtyři hráči odehráli plný počet minut v dosavadním průběhu elitní skupiny Ligy národů. David Zima, Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Tomáš Souček. A záložník londýnského West Hamu byl jedním z hostů tradiční předzápasové tiskové konference. 

Někteří hráči přijeli na sraz v ne úplně ideální klubové formě. Dostali jste se do pohody během pěti dnů v Praze před zápasem?

Sešlo se to tak. Myslím, že jsme se sem všichni těšili a věřím, že ukážeme sílu jako celý tým. Řekl bych, že hned od pondělí panovala skvělá atmosféra mezi námi hráči i trenéry a realizačním týmem. Tréninky byly skvělé, tak to jen přenést na hřiště.

Tomáši, vrací se Patrik Schick. Jak moc je to důležité?

Patrik ukázal už v minulé sezóně, jak moc je to důležitý hráč. Věřím, že to ukáže i tentokrát a jsem rád, že je zpátky. Doufám, že bude jedním z těch článků v týmu, který potřebujeme.

Čekáte podobný zápas jako v Portugalsku? Nebo to bude jiné i díky vyprodanému domácímu stadionu?

Myslím, že z jejich strany to bude podobné. Chceme se prezentovat trochu jinak. Doma v Edenu máme výbornou historii v posledních zápasech, na to bychom chtěli navázat.

 

Co oproti prvnímu zápasu v Lisabonu musíte zlepšit?

Hlavně musíme vstřelit gól, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Chceme být mnohem aktivnější a nebezpečnější. Zápas v Portugalsku byl asi nejhorší z těch čtyřech zápasů. Chceme navázat hlavně na ty první tři a dostat soupeře pod tlak. Uvidíme, zda to bude stačit.

Čemu tu výbornou domácí bilanci přičítáte? Čím to je, že mužstvo je v domácích zápasech silnější?

Já osobně mám tenhle stadion obzvlášť rád. Fanoušci nás tady vždy podporují a už v létě nás hodně podporovali. Když nás fanoušci ženou, tak se nám vždy hraje o to lépe a doufám, že to bude podobné i v sobotu.

Poprvé je tisková konference tlumočená také do znakové řeči. Co na to říkáte?

Vím, že je mezinárodní týden neslyšících. Víme o tom z kabiny, že to takto podporujeme a navíc reprezentace dala vstupenky dětem. Jsme moc rádi, že to takhle je a vždy, když podobné akce jsou, tak je moc rádi podporujeme celá kabina. 

ČR A - trénink (23. 9. 2022)