6. 6. 2021

Soustředění je u konce, tým je zpět v Praze

Česká reprezentace v neděli dopoledne naposledy trénovala v Jižním Tyrolsku a odpoledne se přesunula zpět do Prahy, kde se bude dál připravovat na EURO 2020.

Výběr trenéra Jaroslava Šilhavého strávil v Itálii na tréninkovém kempu necelý týden, v rámci kterého absolvoval nejen tréninkové jednotky, ale také přípravný zápas v Boloni s domácí Itálií.

Po návratu do Prahy čeká na mužstvo předzápasový program. Na pondělních 16:15 je naplánována tisková konference před utkáním s Albánií. To se hraje v úterý od 20:15 na pražské Letné.

Návrat do hlavního města znamená také to, že stopeři Ondřej Čelůstka a Tomáš Kalas absolvují podrobnější vyšetření svých zranění. Prvně jmenovaný musel v zápase s Itálií střídat o poločase, druhý do utkání nezasáhl vůbec. O jejich stavu bude národní tým informovat na zmíněné předzápasové tiskové konferenci.

"Zdravotní stav stoperů aktuálně řešíme. V návaznosti na to, jakou dostaneme od doktorů zprávu, uvidíme, jaká budeme muset přijmout opatření," řekl během sobotního on-line rozhovoru asistent českého trenéra Jiří Chytrý.

Ten si pochvaloval i podmínky soustředění. Národní tým strávil kemp v hotelu Silena na kraji obce Vals, kde jen pár metrů od hotelu měl k dispozici dvě tréninková hřiště 

"Co se týká kempu, měli jsme tu vše, co pro přípravu potřebujeme a co jsme tu chtěli mít. Je tu úžasný servis, veškerý komfort. Umím si představit, že někdy do budoucna bychom se sem mohli vrátit," dodal Chytrý.

Do bojů v základní skupině evropského šampionátu vstoupí reprezentanti 14. června utkáním proti domácímu Skotsku. Oproti původnímu plánu se bude mužstvo připravovat v Praze a na jednotlivá utkání ve skupině bude vždy cestovat na každé zvlášť.

ČR A - trénink (6. 6. 2021)