2. 12. 2018

Splněné Pavelkovo přání. V kvalifikaci proti kamarádům a spoluhráčům

Nepřál si hrát proti Turecku, ale chtěl se potkat se spoluhráči i kamarády. Záložníkovi Davidovi Pavelkovi se splnilo přání, které měl před losem kvalifikační skupiny o postup na evropský šampionát v roce 2020. 

„Myslím si, že je to zajímavá skupina. I když pro některé fanoušky jsou kromě Anglie týmy asi dost nečitelné, ale z mého pohledu jsou to hodně kvalitní soupeři,“ uvedl k losu David Pavelka.

„Mně se dlouho na reprezentační úrovni nepodařilo zahrát si proti kamarádům nebo spoluhráčům, což se mi díky této skupině může splnit hned několikrát, z čehož mám velkou radost,“ uvedl záložník tureckého týmu Kasimpasa.

„Už před losem jsem říkal, že nemám vysněné složení kvalifikační skupiny, ale je pravda, že zrovna Anglii jsem si přál a v koutku duše jsem v to doufal, protože je to nádherný soupeř a atraktivní pro fanoušky. Vyzkoušet si ostrovní fotbal je zajímavé pro každého a myslím, že to bude nádherné pro všechny z nás,“ pokračoval Pavelka.

„Co se týče jejich síly, tak nemá cenu spekulovat, protože je obrovská. Sice čekají dlouho dobu na velký úspěch, ale tým mají nabitý hvězdami a mají velkou sílu. Pro mě je to ohromná sportovní výzva a budeme mít velkou motivaci, protože proti takovému mužstvu se nehraje každý víkend,“ řekl Pavelka na dresu anglického týmu.

„Bulharský tým sleduji poměrně dlouhou dobu, protože v jejich týmu mám kamarády i současného spoluhráče. Bavili jsme se několikrát o tom, že by bylo hezké na sebe narazit a splnilo se nám to. Spoluhráče mám i v týmu Kosova. Navíc tam působí Herolind Shala, se kterým jsem hrál v Liberci i v Kasimpase, takže jsem sledoval i je. Týmy nejsou sice tolik známé, ale když se člověk zaměří na jejich výsledky, tak kvalitu prokazují delší dobu a nebude to nic jednoduchého.“

„Nerad bych tipoval šance na celkové umístění, ale šanci na postup vidím reálně. Anglie je samozřejmě favoritem skupiny, ale ostatní týmy podle mě nepřevyšují mužstva, se kterými jsme hráli v poslední době a dokázali jsme s nimi hrát vyrovnaně či je porazit. Pokud navážeme na výkony ze závěru tohoto roku, tak věřím, že to zvládneme,“ řekl David Pavelka.

„Zahrát si proti Turecku? Hrál jsem proti nim už dvakrát, v obou případech jsme prohráli a nevzpomínám na to rád. Sice by to byla motivace jim to konečně vrátit, ale byl to jeden z týmů, které jsem si do skupiny nepřál,“ dodal Pavelka.